Frenchfr-FRPolishPLEnglish (UK)

Oto zwykła opowieść o tym, jak urzeczywistnia się niezwykłe marzenie..

Odkąd pamiętam mieć psa było moim ogromnym, wydawać by się mogło nierealnym, marzeniem. Jednak, długo pielęgnowane wreszcie doczekało się spełnienia.

Tuż przed naszym ślubem w 2007 roku i przeprowadzką do własnego "m" postanowiliśmy postarać się o psa. Choć raczej powinnam napisać - nie psa, a przyjaciela i towarzysza, z którym moglibyśmy dzielić nasze życie. Nie mieliśmy zbyt wygórowanych oczekiwań. Chcieliśmy aby był to raczej mały, żywy, inteligentny i ciekawski świata zwierzak - dokładnie jak my. Zaczęłam więc poszukiwania. Wśród różnych ras, w szczególności psów "do towarzystwa", moją uwagę zwróciła jedna - Cavalier King Charles Spaniel. Wzorzec FCI jasno stwierdzał, że psiaka tej rasy cechuje pogodne usposobienie, figlarny charakter i oddanie właścicielowi. Ale co więcej - okazało się, że jest on po prostu prześliczny.

W tej jednej chwili, wiedziałam - to będzie MÓJ pies.

 

Dwa lata później, po długich poszukiwaniach i wielu miesiącach oczekiwania, do naszego domu trafiła mała cudowna istota - Ray Of Sunshine Moravia Eden "Viki".

home

Tak oto zaczęła się nasza przygoda z tą jakże wspaniałą rasą.

 

Nasze psy są pełnoprawnymi członkami naszej rodziny.

Mieszkają w naszym domu, gdzie godzinami wylegują się na naszych kanapach (a ulubionym miejscem są nasze kolana), są otoczone troskliwa opieką (tak naszą jak i weterynaryjną) i uczestniczą aktywnie w naszym życiu. Można by rzec, że są bardziej rozpieszczone niż nasza mała córeczka - Lili.

Zdrowie naszych kudłatych jest dla nas najważniejsze. Profilaktykę zdrowotną powierzyliśmy lekarzom weterynarii z Centrum Weterynaryjnego "Animus".

Dodatkowo, każdego roku, nasze psy badane są u specjalistów, pod kątem chorób oczu i serca. Po ukończeniu drugiego roku kontrolowane są również stawy kolanowe naszych psich pociech.